Home » Atıştırmalıklar » AVOKADOLU PUDİNG TARİFİ

AVOKADOLU PUDİNG TARİFİ

Avokadolu Puding Tarifi, Avokado ile aram, bu aralar epey iyi. Avokadolu Salata Tarifi, Avokadolu Muffin tarifi, Avokadolu Puding Tarifi , Avokadolu Kahvaltılık tariflerini bir bir denedim iki hafta içinde. Hepsinin tarifini paylaşacağım inşallah : ) Öncelikle az önce denediğim, en pratik avokado tarifi olan, Avokadolu Puding Tarifi ni yazmak istedim.

Hurmalı Tatlı tarifi, Hurma ile yapılan tatlı tarifleri, muzlu pasta tarifleri, avokadolu tatlı tarifleri, diyet tatlı tarifleri, sağlıklı tatlı tarifleri, sağlıklı atıştırmalıklar, avokado ile yapılan tatlılar, pratik tatlı tarifleri arayanlar için; Avokadolu Puding Tarifi geliyor. Çok pratik, çok lezzetli ve çok sağlıklı bir tatlı tarifi için, haydi mutfağa.. 

Avokado alırken olgun yani yumuşak bir avokado alın. Sert Avokado alırsanız bu tarifi yapamazsınız. Hatta hiçbir tarifi yapamazsınız. Çünkü olgun avokado yenilebilir kıvamdadır. Hemen salatanıza ve tatlılarınıza ekleyebilirsiniz. Sert Avokadoyu yiyemezsiniz. Avokadoyu olgunlaştırmak için, peçeteye sarıp, güneş almayan bir yerde bekletmeniz lazım. Şu an benim sert bir avokadom var ve ne zaman olgunlaşacak ve biz ne zaman yiyebileceğim bilemiyorum. Beklemedeyim..  

Avokadolu Puding Tarifi ni,  yeni favori hesaplarımdan Diyetisyen Ayça Alara Aycan ın İnstagram hesabı olan @aycainwonderland da görür görmez, denemek istedim. Bugünde malzemelerimi bir araya getirip, tarifi birebir uyguladım. Sonuç başarılı. Hele de şu haftayı sağlıklı beslenmeye ayırmışken, diyetime sağlıklı bir tatlı tarifi eklemiş oldum.

Daha fazla uzatmadan Avokadolu Puding Tarifi ne geçmek istiyorum.

Not: Tarifteki malzemeler ile, yarım su bardağı puding çıktı. Yani tek porsiyonluk. Kişi sayısına göre malzeme miktarını arttırabilirsiniz.

MALZEMELER

  • 1 adet muz

  • 3 adet Hurma

  • Yarım Avokado

  • 2 yemek kaşığı kakao

  • 1 yemek kaşığı vanilya

  • 50 ml su ( yaklaşık 7-8 yemek kaşığı )

Avokadolu Puidng Tarifi : 

1-Avokado, Muz, Hurma ( Hurmalar çok sert ise, çekirdeklerini çıkarıp, ılık suda bekletin öyle ekleyin.) yı blendır da güzelce çektirin.

2-Avokado, Muz karışımına; Kakao, Vanilya ve su ekleyin. ( suyu kontrollü ekleyin. İstediğiniz kıvama gelene kadar su ekleyebilir yada daha az su ilave edebilirsiniz. Ben tam 50 ml su kullandım. )

3-Puding hazır olunca, Avokadolu Puding, sunum bardağınıza boşatın. Buzdolabında  iyice soğuttuktan sonra afiyetle yiyebilirsiniz.

Avokadolu Puding Tarifi

Yorum Yap

Email Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması Gerekli Alanlar *

*