Home » Tatlı Tarifleri » KABAK TATLISI TARİFİ

KABAK TATLISI TARİFİ

Kabak Tatlısı Tarifi benim balkabağı ile yaptığım ilk tarif. Kabak Tatlısı Tarifi ni hazırlayana kadar inanın bana, benim balkabağına dair en ufak bir bilgim yoktu.

Hep uzaktan izledim. Hatta tadına bile bakmadan , tabağımı geri verdiğim tarifler oldu. Neden böyle ön yargılıyım Balkabağına ? Çünkü annem sevmez ve hiç balkabağı aldığını görmedim. Bu yüzden bende ne tadını bilir, ne severdim ne bizim eve girdiğini gördüm. Yani, anneniz hangi yemeği seviyorsa, biz çocuklarda o yemeği sever ve yeriz. Annelerimizin sevmediği yemekleri ne yazık ki bizlerde yemiyoruz. Sizde de durum öyle mi ?

Neyse, Şimdi kendi mutfağımda, balkabağına sık sık yer veriyorum. Çünkü ben balkabağını sevdim. Hem rengi çok güzel, hemde pek çok yemek ve tatlı tarifinde balkabağını kullanabiliyorum. En çok balkabağı püresi tarifini ve balkabaklı kek tarifine bayıldım. Öncelikle size, balkabağı ile ilk yaptığım , klasik olan bir tarif paylaşacağım. Kabak Tatlısı Tarifi . .

Ekim ayı itibariyle, tezgahlarda bol bol gördüğümüz balkabağını, geçtiğimiz hafta pazar alışverişimde tezgahlarda bol bol görünce, dayanamayıp aldım. Ama bir sorun vardı. Dedim ya , Kabak Tatlısı Tarifi ni hazırlayana kadar, balkabağı ile ilgili en ufak bir bilgim yoktu. Eve geldim, kabak bana, ben kabağa bakıp durdum. Bir kaç gün buzdolabımda bekledi. daha fazla dayanamayıp, başladım Balkabağı ile yapılan tatlı tariflerini araştırmaya. İlk karşıma hep klasik kabak tatlısı tarifi çıktı. Bende işe, klasik tariflerden başlamaya karar verdim. Yoğun bir tarif arayışından sonra, güzel bir kabak tatlısı çıkardım ortaya. Pratik ve zahmetsiz bir tatlı oldu. Basit bir Kabak Tatlısı Tarifi arıyorsanız, bugüne kadar hiç balkabağı ile bir tarif yapmadıysanız, sizde benim gibi, Kabak Tatlısı Tarifi ile işe başlayabilirsiniz..

KABAK TATLISI TARİFİ

Gerekli olan malzemeler

  • 1 kilo Balkabağı.
  • 2 su bardağı şeker
  • 3-4 yemek kaşığı pekmez
  • Servis için; Tahin, Kaymak,Ceviz içi

Kabak Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır?

  • Balkabağını bir tencereye dizip, üzerine şekeri ilave edip, yumuşayıncaya kadar pişirin.
  • Balkabağı iyice piştikten sonra , bir fırın tepsisine alın. Üzerine pekmez ekleyip, 180 C lik fırında 10 dakika daha pişirin.
  • Balkabağı soğuduktan sonra, üzerine;  kaymak,tahin ve ceviz ekleyip servis edebilirsiniz.
  • Not : Soğuduktan sonra servis etmenizi tavsiye ederim.

Kabak Tatlısı Tarifi

 

Yorum Yap

Email Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması Gerekli Alanlar *

*